Skład polskiej reprezentacji na paralekkoatletyczne mistrzostwa świata w Dubaju

Od 7 do 15 listopada odbędą się w Dubaju paralekkoatletyczne mistrzostwa świata, w których zobaczymy aż 42. reprezentantów Polski!

Rok 2019 dla paralekkoatletyki w Polsce jest niezwykle udany, a czempionat globu w Dubaju będzie stanowić, mamy nadzieję, bardzo dobrą puentę. Przypomnijmy, że 25 czerwca Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski ogłosił, że na trzy miesiące przed rozpoczęciem przyszłorocznych igrzysk paraolimpijskich w Tokio, Bydgoszcz zorganizuje mistrzostwa Europy!

W lipcu tego roku Polska gościła pierwszy raz w historii światowe Grand Prix. Wydarzenie Bydgoszcz 2019 World Para Athletics Grand Prix pod względem sportowym było tak udane, że do dziś wracamy wspomnieniami do rekordów świata jakie padły na stadionie Zdzisława Krzyszkowiaka. Lucyna Kornobys ustanowiła dwa z nich, w rzucie dyskiem i rzucie oszczepem (kat. F33). A później, we wrześniowym finale polskiego Grand Prix w Sieradzu je pobiła! Zawodniczki Startu Wrocław nie zabraknie oczywiście na mistrzostwach świata w Dubaju.

W składzie polskiej reprezentacji są paralekkoatleci, którzy od dawna zdobywają medale mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy też igrzysk paraolimpijskich! 34. zawodników do Dubaju wysyła Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”, a ośmioro organizacja Sprawni Razem, zrzeszająca zawodników z niepełnosprawnością intelektualną.

W kadrze narodowej są chociażby multimedaliści zeszłorocznych mistrzostw Europy w Berlinie (dwukrotnie złoci!), a więc Michał Kotkowski, Krzysztof Ciuksza, Michał Derus czy też Barbara Bieganowska! Wówczas w Berlinie Polska wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 61. medali.

Nie brakuje również debiutantów. Są nimi: Piotr Kosewicz, Faustyna Kotłowska (podczas Bydgoszcz 2019 World Para Atletics Grand Prix biła rekord świata w rzucie oszczepem kat. F64), Róża Kozakowska, Damian Ligęza, Jakub Mirosław, Jakub Nicpoń, Joanna Oleksiuk i Rafał Rocki.

Niestety w Dubaju zabraknie skoczka wzwyż Macieja Lepiato oraz biegacza Mateusza Michalskiego. Ich absencja spowodowana jest problemami zdrowotnymi.

Poniżej skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata jaki wysyła do Dubaju Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Dodajmy, że o medale ze Sprawnych Razem powalczą: Barbara Bieganowska, Justyna Franieczek, Karolina Kucharczyk, Arleta Meloch, Sabina Stenka-Szymańska, Sylwester Jaciuk, Daniel Pek i Mariusz Pietrucha.