Sławy tenisa we Wrocławiu

W poniedziałek na wrocławskim Placu Solnym (tuż obok Rynku) odbyło się uroczyste otwarcie Międzynarodowego Turnieju Tenisa na wózkach z serii Uniqlo Wheelchair Tennis Tour „Wrocław Cup 2015”. Przechodnie mogli podziwiać zawodników niepełnosprawnych, którzy na specjalnie ułożonej nawierzchni prezentowali swoje umiejętności. Rakiety do rąk wzięli także Jacek Sutryk i Piotr Mazur – odpowiednio Dyrektor Departamentu Spraw Społecznych i Dyrektor Biura Turystyki, Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Wrocławia.
„Wrocław Cup” jest jednym ze 160 turniejów organizowanych na całym świecie dla tenisistów poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pula nagród wynosi 15 tys. euro. Głównym organizatorem imprezy rozgrywanej od 2003 roku jest Dolnośląskie Stowarzyszenie Sportowców Niepełnosprawnych „AKTYWNI”. Rozgrywki toczą się codziennie aż do 4 lipca od godz. 10:00 do późnego wieczora w Centrum Tenisowym Redeco przy al. Gen. J. Hallera 81a we Wrocławiu. Finał w sobotę o godzinie 11:00.
– Tym razem na liście startowej są m.in. Szwed Stefan Olsson, dziewiąta rakieta świata oraz Niemka Katharina Kruger. Zawodniczka notowana na ósmym miejscu w rankingu światowym broni tytułu wywalczonego przed rokiem – powiedział Jacek Wierdak ze Stowarzyszenia Aktywni.
Głównym sponsorem turnieju ponownie jest Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja z grupy EDF. – Jako Spółka, której jednym z fundamentów jest społeczna odpowiedzialność biznesu, od samego początku z ogromną radością wspieramy to przedsięwzięcie służące sportowej aktywizacji osób niepełnosprawnych – podkreślił Wojciech Heydel, prezes spółki.
Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

 

 

PParus