Srebro i brąz siatkarzy na plaży w Pingtan!

Dwa medale zdobyli Biało-Czerwoni w międzynarodowym turnieju siatkówki plażowej w Pingtan (Chiny). Artur Wąsowicz, Adam Stępień i Rafał Wojtowicz (IKS „ATAK” Elbląg) sięgnęli po srebro, a  Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych („Start” Zielona Góra) wywalczyli brąz.

Międzynarodowy Turniej Niepełnosprawnych w piłce siatkowej plażowej (BEACH WORLD SERIES OPEN) został rozegrany od 9 do 12 maja. W zawodach uczestniczyło dziewięć zespołów, po dwa z Indii i Polski oraz Niemiec, Australii, Chin, Słowacji i Stanów Zjednoczonych. Wyjazd kadry narodowej pod opieką trenera Adama Malika zorganizował Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” (komunikat).

Trio Startu Zielona Góra (Polska zespół II) w turnieju pokonało pięć zespołów: 2:0 (21:15, 21:14) – Chiny, 2:0 (21:18, 23:21) – Australię, 2:1 (21:13, 9:21, 15:10) – Indie-zespół I, 2:0 (21:10, 21:14) Indie-zespół II i 2:0 (21:16, 21:15) – Słowację. To ostatnie zwycięstwo przypieczętowało brązowy medal, w bezpośrednim meczu o 3. pozycję. W turnieju Jacek Moliński, Bartłomiej Synowiec, Michał Wypych ulegli jedynie zespołowi z Niemiec 0:2 (10:21, 17:21) oraz w półfinale kolegom z kadry zespołowi Polska I  – 1:2 (9:21, 21:9 10:15).

Polska I w składzie Adam Stępień, Artur Wąsowicz, Rafał Wójtowicz (wszyscy IKS „ATAK” Elbląg) zdobyli srebrny medal, po drodze odnosząc zwycięstwa odpowiednio nad: USA (21:13, 21:13), drużyną Indii zespół II (21:7, 21:9), Słowakami (21:10, 21:19) i Australią (21:18, 21:6) a następnie we wspomnianym „polskim” półfinale.  Zwycięzcą turnieju została reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która w trzech setach pokonała Polskę I 21:19, 14:21, 15:8. MVP turnieju zostaje Artur Wąsowicz.