Strzelcy „START” Zielona Góra na Mistrzostwach Polski

Medale strzelców Zielonogórskiego „STARTU” podczas
Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym

Podczas tegorocznych Mistrzostw Polski Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 11-14.06.2015r., ustanowiono 8 nowych rekordów Polski. W Mistrzostwach Polski wzięło udział 64 uczestników z dziesięciu klubów, w tym kadra narodowa w ilości 15 zawodników, z medalistami Mistrzostw Świata i Europy włącznie.
Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało
7 podopiecznych trenera Marka Maruchy, którzy zdobyli łącznie 8 medali (5 złotych, 2 srebrne,
1 brązowy), ustanowili 4 nowe rekordy Polski.

Najwięcej medali zdobył Szymon Sowiński (ZSR „START” Zielona Góra), który w konkurencjach (pistolet sportowy – wynikiem 555 pkt., pistolet dowolny – finał 175,7 pkt., pistolet standard – wynikiem 350 pkt.) zdobył trzy złote medale, a w czwartej konkurencji (pistolet pneumatyczny – finał 187,3 pkt.) srebrny medal, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy Polski. Dodatkowo w konkurencji zespołowej pistoletu pneumatycznego razem z kolegami z zespołu (Szymon Sowiński, Sebastian Cielecki, Włodzimierz Jurkowski) zdobył kolejny srebrny medal – wynikiem 1567 pkt. Nie dał szans rywalom również Mistrz Świata z Suhl z 2014 roku – Kazimierz Bysiek (ZSR „START” Zielona Góra), który w dwóch swoich konkurencjach (karabin pneumatyczny SH2 stojąc – finał 208,5 pkt. oraz karabin pneumatyczny SH2 leżąc – finał 208,2 pkt.) dla najbardziej poszkodowanych zawodników, zdobył dwa złote medale, ustanawiając przy tym dwa nowe rekordy Polski. Do ilości medali swój „brązowy krążek” dołożyła Ewa Zimnicka, która wywalczyła go w konkurencji karabin pneumatyczny stojąc wynikiem 325 pkt.

Pozostałe wyniki indywidualne strzelców ZSR „START” Zielona Góra:

– Ewa Zimnicka – 6 miejsce w konkurencji R3 – karabin pneumatyczny leżąc finał 120,7 pkt.
9 miejsce w konkurencji R6 – karabin dowolny leżąc – wynikiem 543,4 pkt.
– Sebastian Cielecki – 4 miejsce w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn – finał 140,9 pkt.
5 miejsce w konkurencji P5 – pistolet pneumatyczny standard – wynikiem 274 pkt.,
– Jan Ciborski – 7 miejsce w konkurencji R3- karabin pneumatyczny leżąc – finał 100,8 pkt.
6 miejsce w konkurencji R1- karabin pneumatyczny stojąc – finał 107,2 pkt.
6 miejsce w konkurencji R6 – karabin dowolny leżąc – open finał 69,9 pkt.
– Włodzimierz Jurkowski – 10 miejsce w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. mężczyzn – wynikiem 497 pkt.
– Joanna Jakuć – 8 miejsce w konkurencji P2 – pistolet pneumatyczny kobiet – finał 44,3  pkt.

Był to bardzo udany start Kadry narodowej niepełnosprawnych – Kazimierza Byśka i Szymona Sowińskiego, którzy przygotowują się do Pucharu Świata w Chorwacji – lipiec 2015r., dającego kwalifikację na Igrzyska Paraolimpijskie – Rio de Janeiro 2016r.

Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy sukcesów !