SUPER LODOŁAMACZ 2015 DLA GZSN „START”

W dniu 23-09-2015r w Pałacu Działyńskich na Starym Rynku w Poznaniu odbyła się Wielkopolsko- Lubuska Gala LODOŁAMACZE 2015. Podczas uroczystości nagrodzony został Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” w kategorii SUPER LODOŁAMACZ 2015. Statuetkę odebrał Przewodniczący Zarządu GZSN „START”- Pan Jerzy Jankowski.
Ideą konkursu LODOŁAMACZE jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja i stworzenie szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym.
Gorzowski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” otrzymał statuetkę za całokształt działalności na rzecz osób niepełnosprawnych, którą realizuje od 1976 roku. Przez te wszystkie lata GZSN START organizował imprezy sportowe typu Mistrzostwa Polski, a także ogólnopolskie imprezy sportowe, rekreacyjne oraz integracyjne, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. W ciągu tego czasu Związek wyszkolił wielu reprezentantów kraju, którzy odnoszą sukcesy na arenie międzynarodowej i krajowej, zdobywając medale Igrzysk Paraolimpijskich, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy oraz Mistrzostw Polski.
Konkurs objęty jest patronatem honorowym Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser- Dudy.
Uroczystość zakończył występ Małgorzaty Ostrowskiej – ambasador konkursu.