Szabla Kilińskiego 2019

Puchar Świata w szermierce na wózkach „Szabla Kilińskiego” jest organizowany w Polsce od 2001 roku. Od samego początku organizatorzy starali się, aby walki najlepszych na świecie szermierzy miały oprawę stosowną do rangi turnieju.

Poprzez profesjonalną organizację zawodów, promocję imprezy oraz atrakcyjną prezentację szermierczych pojedynków, Warszawa co roku chce okazać należy szacunek oraz ogromny podziw dla kunsztu i wysiłku niepełnosprawnych mistrzów fechtunku. Między innymi z tego właśnie powodu wszystkie szermiercze pojedynki odbywają się w salach reprezentacyjnych ekskluzywnych warszawskich hoteli, a walki finałowe każdego roku uświetnia uroczysta Gala, na zakończenie której wszystkim zwycięzcom konkurencji indywidualnych wręczane są wspaniałe trofea – lśniące szable Kilińskiego. W maju 2019 roku Polski Komitet Paraolimpijski uhonorował zawody specjalną nagrodą za najlepszą imprezę ostatniego 20-lecia!

W tym roku uroczysta Gala odbędzie się w sobotę 13 lipca o godzinie 18:00. Rywalizacja zostanie przeprowadzona od 11 do 15 lipca. Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” jest patronem zawodów.