„Sztabka Złota” dla strzelca Zielonogórskiego „Startu”

W dniach 02-05.02.2017r. w Złotoryi odbyły się zawody klasyfikacyjne PZSS „Wielki Puchar Kaczawy” w strzelectwie sportowym. Kadrę Polski PZSN START reprezentowali zawodnicy: Szymon Sowiński (ZSR START Zielona Góra), Sławomir Okoniewski, Sławomir Piszczoła (KSI START Szczecin), Kacper Pierzyński (GZSN START Gorzów Wlkp.), Filip Rodzik (SKORPION Polkowice). Udział reprezentacji Polski strzelców niepełnosprawnych dofinansowany był ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

logo_msit

Szymon Sowiński w konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. doskonałym wynikiem 570 pkt. (rekord życiowy) oraz wynikiem 562 pkt. (dwa strzelania) zajął pierwsze miejsce i wszedł do super finału. Super finał to konkurencja polegająca na eliminacji ostatniego zawodnika po każdym oddanym strzale. Startują w nim razem najlepsi pistoleciarze z eliminacji: juniorzy, juniorki, seniorzy, seniorki oraz zawodnicy niepełnosprawni – razem 18 zawodników. Wyłoniona najlepsza trójka strzela trzy strzały, a suma ustawia kolejność. Szymon Sowiński pokonał 16 zawodników i ostatecznie zajął drugie miejsce w super finale, gdzie czekała na niego nagroda – sztabka złota o wartości 1.800,00 zł

DSC_0274_resize DSC_0280_resize DSC_0281_resize

Bardzo dobrze wypadł młodziutki Kacper Pierzyński, który w drugim strzelaniu w konkurencji P1 wygrał z pełnosprawnymi juniorami wynikiem 553 pkt. Tym samym po dwóch strzelaniach Kacper zajął drugie miejsce wśród juniorów i wszedł do super finału, jednakże po kilku strzałach odpadł z dalszej rywalizacji. Pozostali kadrowicze strzelali ze „zmiennym szczęściem”.

DSC_0277_resize

Bardzo wysokie rezultaty to dobry prognostyk przed zbliżającym się Pucharem Świata w Al-Ain – Zjednoczonych Emiratach Arabskich – 19-28.02.2017r., w których uczestniczyć będzie Szymon Sowiński i Sławomir Okoniewski.