Sztangistki na podium

Reprezentacja Polski sztangistów zakończyła udział w zawodach Pucharu Świata w Dubaju (15-19 lutego 2016 r.) z trzema medalami. Złoty medal w kategorii wagowej 45 kg zdobyła Justyna Kozdryk (RSSiRON Radom) pokonując Ukrainkę Raisę Toporkovą aktualną Mistrzynię Świata. Srebrny krążek w kategorii wagowej 61 kg wywalczyła Małgorzata Hałas – Koralewska (Hałas Team Strzelin) podnosząc w drugim podejściu 100 kg. Kolejny medal dla Polski, także srebrny, zdobyła reprezentantka „Startu” Tarnów Marzena Zięba w najcięższej kategorii wagowej + 86 kg z wynikiem 130 kg. Warto zaznaczyć, że bardzo dobrze zaprezentował się Mariusz Tomczyk („Start” Wrocław), który w swojej kategorii z wynikiem 170 kg zajął IV miejsce.

Prosto z Dubaju drużyna udała się do Malezji, by wziąć udział w ostatnim turnieju kwalifikacyjnym do wrześniowych Igrzysk Paraolimpijskich.