Mistrzostwa Świata W Sportach Zimowych w Lillehammer 12-23.01.2022

W Lillehammer rozpoczynają się Mistrzostwa Świata W Sportach Zimowych.
Polskę reprezentują:
Zawodnicy:

  1. Igor Sikorski / Start Bielsko Biała / paranarciarstwo alpejskie
  2. Andrzej Szczęsny / Start Bielsko Biała / paranarciarstwo alpejskie
  3. Michał Gołaś / Aktywni Bez Barier / paranarciarstwo alpejskie
  4. Kacper Walaś – przewodnik / paranarciarstwo alpejskie
  5. Iweta Faron / Zoma Team Obidowiec Obidowa / paranarciarstwo biegowe
  6. Witold Skupień / Zoma Team Obidowiec Obidowa / paranarciarstwo biegowe
  7. Monika Kukla / AZS AWF KRAKÓW/ paranarciarstwo biegowe
  8. Krzysztof Plewa / VELOAKTIV / paranarciarstwo biegowe
  9. Wojciech Taraba / AZS AWF KRAKÓW/ parasnowboard
  10. Natalia Siuba / Start Bielsko Biała / parasnowboard
  11. Monika Kotzian / START KATOWICE / parasnowboard

Kadra szkoleniowa i techniczna:

Narciarstwo alpejskie: Michał Kłusak – trener główny, Maria Szymańska – fizjoterapeuta

Narciarstwo biegowe i biathlon: Wiesław Cempa – trener główny, Ewelina Marcisz – trener asystent, Adam Cieślar – obsługa techniczna

Parasnowboard: Małgorzata Kelm – trener główny, Zuzanna Smykała – trener

Kierownik ekipy: Emilia Gaca / Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START

Link do transmisji na żywo:
https://hdstreamingairtv24.com/World-Para-Snow-Sports-Live/?fbclid=IwAR3p9S7g9RHHuGtQqkZwcVEoJjV1rNdl3RiB3hHm2SBMEZ_pVNJfK4uehcc

Oficjalna strona mistrzostw:
https://www.lillehammer2021.com/

Strona organizatora z aktualnymi informacjami:
https://www.paralympic.org/lillehammer-2021?fbclid=IwAR3r6m8blmyfMQxs0dKRUDN8TawroKGOnll0nEv0UnUwNnJheI7TaW9LzdI

Wyniki:

Dzien 1 – 13.01
(Witold Skupień – srebrny medal!)


Harmonogramy startów:

(Uwaga! Starty DH w dniu 13.01 odwołane ze względu na warunki pogodowe)

listy startowe i wyniki (live)

14.01





zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

Pozostąją pozytywni i ciężko pracują.

Kadra narodowa w pływaniu kończy dzisiaj kolejny etap przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich. Swoją formę dopracowywali w hiszpańskim mieście Sierra Nevada.
Mamy nadzieję, że efekty ciężkiej pracy zobaczymy już niedługo w Tokio.
Gratulujemy Joannie Mendak powołania na chorążą polskiej reprezentacji paraolimpijskiej a pozostałym zawodnikom wywalczenia miejsca w kadrze.

Życzymy siły i zdrowia! Do zobaczenia na arenie sportowej w Tokio.


Wyjazd reprezentacji Polski został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Sztab szkoleniowy:

  1. Seidel Wojciech – trener główny
  2. Cieślik Marcin  – trener
  3. Lubczyńska Aneta – fizjoterapeutka

Zawodnicy:

  1. Drąg Przemysław – LKS „Gol-Start”
  2. Golus Michał – MKS „Wodnik”
  3. Hrehorowicz Igor – WZSN „Start” Wrocław
  4. Makowski Wojciech – AZS AWF Wrocław
  5. Mendak Joanna – PSSON „Start” Białystok
  6. Ogorzałek Alan – WZSN „Start” Wrocław
  7. Otowski Kamil – IKS AWF Warszawa
Od lewej: Michał Golus, Aneta Lubczyńska (fizjo) ,Alan Ogorzałek, Przemysław Drąg, Joanna Mendak (chorąża), Wojtek Makowski/ fot. archiwum prywatne
JOANNA MENDAK fot. archiwum prywatne
KAMIL OTOWSKI fot. archiwum prywatne
WOJTEK MAKOWSKI fot. archiwum prywatne
PRZEMYSŁAW DRĄG fot. archiwum prywatne

KAMIL OTOWSKI / fot. archiwum prywatne
MICHAŁ GOLUS i trener MARCIN CIEŚLIK / fot. archiwum prywatne
JOANNA MENDAK fot. archiwum prywatne
WOJTEK MAKOWSKI i trener WOJCIECH SEIDEL fot. archiwum prywatne
zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom