Tłumy pływaków na zawodach integracyjnych we Wrocławiu

Dwa dni trwały we Wrocławiu XXI Ogólnopolskie Zawody Integracyjne w pływaniu. Tradycyjnie już dopisała frekwencja. Na basenie AWF położonym w kompleksie Stadionu Olimpijskiego rywalizowało ze sobą ponad 150 zawodników pełno i niepełnosprawnych z całej Polski. Nie zabrakło kadrowiczów, dla których był to start kontrolny przed mistrzostwami świata w Glasgow. – Zawody były doskonałym sprawdzianem nie tylko dla członków reprezentacji, ale także dla pozostałych zawodników mogących ocenić swoją formę przed letnimi mistrzostwami Polski, które odbędą się już za dwa tygodnie w Gorzowie Wielkopolskim. Mnie osobiście cieszy dyspozycja naszych medalowych nadziei: Oliwii Jabłońskiej (Wrocław), Wojciecha Makowskiego (Warszawa) i Patryka Biskupa (Kalisz) – powiedział Wojciech Seidel, trener prowadzący zarówno reprezentację Polski, jak i sekcję pływacką wrocławskiego „Startu”.
Poza aspektem sportowym warto docenić także trud organizatorów – Wojewódzkiego Zrzeszenia Sportowego Niepełnosprawnych „START” Wrocław, Dolnośląskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Fundacji Hobbit i  Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Dzięki ich wieloletniemu zaangażowaniu mogliśmy kolejny już raz obserwować nie tylko najwyższy poziom integracji, ale również pokazać młodym pełnosprawnym pływakom, jak trudno nawiązać walkę z najlepszymi sporowcami niepełnosprawnych.
Wszystkie wyniki można znaleźć na stronie:
http://live.megatiming.pl/nadobny/2015/05_31_wroclaw/index.html

Foto na stronie głównej: Oliwia Jabłońska (Start Wrocław) i Wojciech Makowski (IKS Warszawa) wraz z trenerami Zbigniewem Sajkiewiczem i Wojciechem Seidlem. Źródło: Start Wrocław.

PParus
Współpraca : Wojciech Seidel