Turniej szermierczy

W miniony weekend (19-21 czerwca) odbył się XII turniej szermierczy „Sadyba Cup” o Puchar Burmistrza Dzielnicy Mokotów. Integracyjny i promocyjny charakter imprezy sprawił, że na planszy w hali szermierczej IKS-AWF przy ul. Okrężnej w Warszawie zaprezentowali się zarówno sportowcy profesjonalni, jak i amatorzy. Rozegrano następujące konkurencje:

• → floret do 14 lat – zwyciężył Aleksander Krużewski (IKS-AWF Warszawa)
• → floret do 11 lat – Mateusz Jurczak (Pałac Młodzieżowy Syrena)
• → floret „Masters” – Dariusz Pender (IKS-AWF Warszawa)
• → szabla „open” – Adrian Castrol (IKS-AWF Warszawa)
• → szpada rekreacyjna (amatorzy i weterani) – Jędrzej Szpygiel (IKS-AWF Warszawa)
• → szpada kat. C (tetraplegia – porażenie czterokończynowe) – Adam Michałowski IKS-AWF Warszawa

 

– Zawody te poza walorami integracyjnymi pełnią także rolę sprawdzianu formy dla niepełnosprawnych zawodników kadry, którzy mają okazję powalczyć z szermierzami pełnosprawnymi przed niezwykle prestiżowym turniejem „Szabla Kilińskiego”. To również doskonała okazja do zaprezentowania się przed szerszą publicznością naszego narybku – powiedział organizator „Sadyba Cup”, trener kadry narodowej Tadeusz Nowicki.

 

Przy okazji warto choć w kilku słowach wspomnieć o głównym organizatorze – Integracyjnym Klubie Sportowym AWF Warszawa. Jest jedną z największych kuźni talentów szermierczych w Polsce. Zajmuje się, zgodnie ze swoją nazwą, szkoleniem pełnosprawnych, jak i niepełnosprawnych sportowców. Prowadzi także sekcje związane z innymi dyscyplinami, jednak 29 medali paraolimpijskich zdobytych przez wychowanków IKS w szermierce, wiele mówi o profilu tego klubu.

 

XII turniej szermierczy „Sadyba Cup” był współfinansowany ze środków: Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Miasta St. Warszawy – Dzielnicy Mokotów. Jednym z wieloletnich partnerów IKS-AWF jest PZSN „Start”.

 

PParus