Wrocław, Tychy i Łódź. Pływacy sprawdzali formę przed mistrzostwami Polski!

W październiku odbyły się zawody pływackie osób z niepełnosprawnościami, które stanowiły rodzaj przygotowania do Zimowych Mistrzostw Polski w Szczecinie.

Najpierw w dniach 19-20 października, na pływalni Orbita we Wrocławiu zorganizowano Memoriał Marka Petrusewicza z udziałem pełnosprawnych i niepełnosprawnych pływaków. Ich organizatorem był klub Juvenia Wrocław. Rywalizacja niepełnosprawnych miała miejsce na zasadzie przeliczania wyniku na punkty, a klasyfikacja końcowa wyłoniona została na podstawie sumy punktów za dwie najlepsze konkurencje.

W XXIX Memoriale Marka Petrusewicza startowało 9 zawodników kadry narodowej: Oliwia Jabłońska (Start Wrocław), Joanna Mendak (MUKS Olimpijczyk Suwałki), Oliwia Daroch (Gol-Start Częstochowa), Dawid Tomczyk (IKS AWF Warszawa), Adrian Jastrzębski (IKS AWF Warszawa), Igor Hrehorowicz (Start Wrocław), Kamil Rzetelski (Start Wrocław), Michał Golus (Wodnik Radom) i Przemysław Drąg (Gol-Start Częstochowa).

W klasyfikacji generalnej zawodów wygrali: Oliwia Jabłońska i Kamil Rzetelski, drugie miejsca zajęli Joanna Mendak i Michał Golus a na najniższym stopniu podium stanęli Oliwia Daroch i Adrian Jastrzębski.

Dodajmy, że w podobnym terminie w październiku, co Memoriał Marka Petrusewicza, zorganizowano XI Ogólnopolski Miting poświęcony pamięci Maćka Maika. Więcej o nim przeczytacie na stronie Startu Katowice!

XI Ogólnopolski Integracyjny Miting Pływacki im. Maćka Maika Tychy 2018!

Pod koniec października, w dniach 26-28 zorganizowano w Łodzi II Ogólnopolski Miting Pływacki Osób Niepełnosprawnych. Organizatorem zawodów w Zatoce Sportu był Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. W zawodach startowała większość zawodników kadry narodowej, szczególnie zawodników w wieku juniorskim. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie zarówno organizacyjnym jak również sportowym.

W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężyli Patrycja Wojnarowska (Start Tarnów) – 1619 punktów oraz Michał Golus (Wodnik Radom) – 1714 punktów. Drugie miejsce zajęli Igor Hrehorowicz (Start Wrocław) – 1664 punkty i Zuzanna Boruszewska (UKS SP 149 Łódź) 1555 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęli Nadia Kardasz (Szansa-Start Gdańsk) 1448 pkt. oraz Jakub Kruszyna (IKS AWF Warszawa) – 1662 punktów.

Zmagania w Łodzi stanowiły ostatni sprawdzian formy sportowej przed Zimowymi Mistrzostwami Polski w Szczecinie, które odbędą się od 12 do 18 listopada.