Wystawa „Sport bez granic”

Przygotowana przez Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” wystawa to 16 plansz, na których znajdują są m.in. fotografie z nowego cyklu Grand Prix w lekkiej atletyce, Paralekkoatletyczne Grand Prix Polski oraz Grand Prix Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych to cykle najbardziej prestiżowych imprez sportowych w dwóch strategicznych paraolimpijskich dyscyplinach sportowych – lekkiej atletyce i pływaniu.

Każdy z cykli obejmował 4 imprezy sportowe. W większości mitingi z dobrą renomą i słynące z dobrej organizacji lub reaktywowane imprezy w obszarach kraju, w których dawno nie rywalizowano na wysokim poziomie. Na wystawie znajdują się również fotografie z najważniejszych imprez sportowych 2019 roku: Mistrzostw Świata w lekkiej atletyce, Mistrzostw Świata w pływaniu oraz Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim. Zdjęcia zostały wykonane przez świetnych fotografów sportowych: Adriana Stykowskiego, Bartłomieja Sytę oraz Bartłomieja Zborowskiego.

Wystawa została otwarta w Warszawie w budynku Centrum Olimpijskiego – PKOl przy ul. Wybrzeże Gdyńskie 4 i potrwa do 27 grudnia 2019 roku. Następnie zostanie przeniesiona do Ośrodka Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle przy ul. Olimpijskiej 1, gdzie będzie można ją oglądać od 1 do 31 maja 2020 roku.

Zapraszamy szkoły, fundacje oraz wszystkich zainteresowanych do nieodpłatnego wypożyczania wystawy. W ramach współpracy możliwe jest przeprowadzenie lekcji pokazowych i/lub spotkań z paraolimpijczykami w 15 sportach prowadzonych przez PZSN „Start”.

Projekt współfinansowany ze środków Ministerstwa Sportu.