Zagraniczne zgrupowania i wyjazdy na imprezy międzynarodowe wstrzymane!

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” informuje, że w związku z rozwijającą się sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem (COVID-19), wszystkie zgrupowania zagraniczne oraz wyjazdy zawodników na imprezy międzynarodowe zostają wstrzymane do odwołania.

Szanowni Państwo,

W związku z decyzją Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zakazuje się organizacji wszystkich imprez, w których uczestniczy ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób. Ministerstwo rekomenduje, aby zaplanowane imprezy sportowe zostały odwołane, także te których ustawa nie definiuje jako masowe.

Decyzją Zarządu Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” z dnia 9 marca 2020 r. wszystkie zgrupowania zagraniczne oraz wyjazdy zawodników na imprezy międzynarodowe zostają wstrzymane do odwołania.
Prosimy o odwołanie zaplanowanych na najbliższe miesiące imprez sportowych współfinansowanych przez PZSN „Start” oraz Ministerstwo Sportu.
Będziemy na bieżąco informować o wszelkich zmianach.
Rekomendujemy zachowanie wyjątkowych środków ostrożności.  Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust. Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką. Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.