Zapowiedź Srebrnej Sztangi 2018!

W sobotę we Wrocławiu odbędzie się 38. edycja Srebrnej Sztangi. Próbę wyciśnięcia sztangi leżąc z jak największym ciężarem podejmą nie tylko Biało-Czerwoni, ale także zawodnicy z Rosji, Słowacji i Węgier.

Srebrna Sztanga corocznie przyciąga do Wrocławia kilkudziesięciu najlepszych zawodników niepełnosprawnych z Polski, ale także szerokie grono międzynarodowe. W tym roku tworzą je Rosjanie, Słowacy oraz Węgrzy. W sobotę zobaczymy na starcie polskich paraolimpijczyków i zawodników z szerokiej kadry narodowej. Organizatorem zawodów w Hotelu Novotel Wrocław City przy ulicy Wyścigowej 35 jest Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych START Wrocław, dzięki czemu będziemy mogli oglądać też liczną ekipę ciężarowców reprezentujących miejscowy klub.

Wrocławskie zawody stanowią etap przygotowań do przyszłorocznych mistrzostw świata oraz niewątpliwie są przystankiem na drodze do igrzysk paraolimpijskich w 2020 roku.

Podczas tegorocznej edycji zostanie przyznana nagroda im. Karola Malickiego, nieżyjącego już jednego ze współtwórców Srebrnej Sztangi. Wyróżnienie zawsze przyznawane jest jednemu z zawodników Wrocławia za długoletnie, godne reprezentowanie klubu. Sponsorem nagrody jest ELWAT Elektromechaniczna Spółdzielnia Inwalidów we Wrocławiu.

Srebrna Sztanga 2018 zostanie sfinansowana ze środków Gminy Wrocław, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Natomiast ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zapewniono zawodnikom treningi przedstartowe.

Zawody rozpoczną się w najbliższą sobotę o godzinie 8:30, a zakończą około 18:30. Uroczyste otwarcie zaplanowano na 11:00. Wstęp wolny.

Na zdjęciu głównym Mariusz Tomczyk fot. Andrzej Słaby, archiwum Startu Wrocław