PZSN „Start” zorganizuje Grand Prix World Para Athletics!

Udostępnij

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email

W dniach 19-21.07.2019 odbędzie się w Bydgoszczy Grand Prix World Para Athletics! Zawody będą poprzedzone klasyfikacją medyczną narządu ruchu oraz narządu wzroku. A wszystko to pierwszy raz w historii w Polsce!

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start” jest organizatorem Grand Prix na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy. W tym czasie odbędą się również mistrzostwa Polski.

Warunkiem udziału w zawodach jest zgłoszenie przesłane organizatorom na załączonym formularzu drogą elektroniczną – do 15.06.2019 r., na adres e-mail: zgloszenia@pzsnstart.eu

Do pobrania:

1) Komunikat World Para Athletics Grand Prix, Mistrzostwa Polski

2) Zgłoszenia-formularz


Niewątpliwe decyzja o przyznaniu Polsce jednej z dziewięciu imprez paralekkoatletycznego Grand Prix w danym roku jest podyktowana rosnącą siłą polskiego sportu paraolimpijskiego na arenie międzynarodowej. W ostatnich mistrzostwach Europy w paralekkoatletyce to reprezentacja Polski wygrała klasyfikację medalową z dorobkiem 26. złotych medali.

Prezes Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start” oraz Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego Łukasz Szeliga nie kryje radości z faktu przyznania Polsce organizacji Grand Prix.

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „START” jest w trakcie ubiegania się o organizację w Bydgoszczy Mistrzostw Europy World Para Athletics w czerwcu przyszłego roku. Organizacja Grand Prix jest świetną okazją to przetestowania obiektu i logistyki zawodów – przyznaje Szeliga. Dlatego gdy pojawiła się propozycja organizacji zawodów nie wahaliśmy się. Co prawda mieliśmy bardzo mało czasu na przygotowania, ale jesteśmy dobrej myśli. Cieszę się, że nasi zawodnicy będą mogli się zaprezentować przed własną publicznością już w tym roku.

Umowa pomiędzy PZSN „Start” a World Para Athletics została zawarta na rok. W poprzednich latach gospodarzem edycji był Berlin.

Obok Polski prestiżowy cykl Grand Prix World Para Athletics gości w tym roku również w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie), Sao Paulo (Brazylia), Pekinie (Chiny), Arizonie (USA), Nottwil (Szwajcaria), Grosseto (Włochy), Tunisie (Tunezja) i w Paryżu.

Fot. Bartłomiej Zborowski

zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

WIĘCEJ