Letnie Otwarte Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w Pływaniu

Mistrzostwa  w pływaniu odbyły się w dniach 17-18 czerwca 2017 r. na basenie olimpijskim w Lublinie.

Organizatorem wydarzenia było Integracyjne Centrum Sportu i Rehabilitacji „Start” na zlecenie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Do organizacji zawodów włączyły się: Gmina Lublin, Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Fundacja Rozwoju Sportu, PFRON, Firma TABAL.

Zorganizowanie po raz pierwszy w Lublinie tak dużej i najważniejszej imprezy dla czołówki pływaków z niepełnosprawnościami jest promocją obchodów 700- lecia miasta Lublin, województwa lubelskiego oraz pływania jako dyscypliny paraolimpijskiej.

Wydarzenie to wpisuje się w historię sportu osób z niepełnosprawnościami, jako jedna z najważniejszych imprez 2017 roku w Polsce dla niepełnosprawnych pływaków z udziałem paraolimpijczyków. Zawody były potwierdzeniem wysokiego poziomu sportowego najlepszych niepełnosprawnych zawodników w Polsce i wyłoniły wśród nich Mistrzów Polski w pływaniu na 2017 rok w poszczególnych grupach startowych. W zawodach udział wzięło blisko 140 zawodników z całej Polski, w tym zawodnicy z paraolimpijskiej kadry narodowej. W czasie trwania zawodów padło ponad 40 rekordów Polski.

Organizatorzy wykazali się pełnym profesjonalizmem, czego efektem były sprawnie i na najwyższym poziomie przeprowadzone zawody oraz bezkolizyjna organizacja całego pobytu zawodników i drużyn. Zawodnicy zostali objęci kompleksowym fachowym wsparciem opieki sędziowskiej, medycznej, technicznej i wolontariackiej, dzięki czemu mogli realizować się nie tylko na polu sportowym, ale także w sferze kontaktów społecznych.

Mistrzostwa przygotowane zostały bardzo profesjonalnie na najwyższym poziomie, w najnowocześniejszym w Polsce basenie olimpijskim AQUA Lublin. Obiekt jest bardzo dobrze przygotowany, kadra paraolimpijczyków organizuje na nim zgrupowania przed ważnymi imprezami sportowymi (kolejne zgrupowanie kadry na jesieni).

Wyniki z zawodów dostępne są na stronie:

http://www.megatiming.pl/contest/81423d18-e075-49d0-b726-9d7518e99dbb

Relacje z zawodów:

 https://www.youtube.com/watch?v=-hEVON1Fjww&ytbChannel=Animus-X%20Group

Więcej zdjęć

na stronie Miasta Lublin:

https://lublin.eu/mieszkancy/niepelnosprawni/aktualnosci-dla-niepelnosprawnych/letnie-otwarte-mistrzostwa-polski-osob-niepelnosprawnych-w-plywaniu,120,1271,1.html

oraz Facebooku ICSIR „Start”:

https://www.facebook.com/icsirstart/