Medale paraolimpijczyków w Pekinie

W dniach 07-13 czerwca 2016r. w Pekinie odbył się Międzynarodowy klasyfikacyjny turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym – CHINA OPEN 2016, w którym uczestniczyli zawodnicy zielonogórskiego „Startu” Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki.

Bardzo dobrze powiodło się w Pekinie Piotrowi Grudniowi, który zdobył brązowy medal. Z grupy eliminacyjnej wyszedł  na 2 miejscu, w grach finałowych pokonał 3:1 Słowaka Richarda Csejteya, następnie  uległ późniejszemu zwycięzcy Chińczykowi Shuai Zhao 1:3. Marcin  Skrzynecki w grupie eliminacyjnej najął 2 miejsce, w grach finałowych uległ zawodnikowi gospodarzy Sun Churenowi 0:3 zajmując ostatecznie miejsce 5-8. Bardziej udany był start Marcina w grze drużynowej. W zespole ze Słowakamia Richardem Csejteyem i Mirosławem Jamborem  zdobyli srebrny  medal. Wygrali 2:0 z drużyną Holandii, 2:0 z zespołem Japonii oraz ulegli drużynie gospodarzy 0:2.Piotr Grudzień ze względu na odnowioną kontuzję nie mógł uczestniczyć w rywalizacji zespołowej.

Dla naszych złotych medalistów z Londynu, podopiecznych Lucjana Błaszczyka udział w turnieju był dobrą formą przygotowań i przetarciem przed Igrzyskami Paraolimpijskimi Rio de Janeiro’2016.