Wręczenie nominacji paraolimpijskich.

W dniu 16 sierpnia w Pałacu Prezydenckim odbyło się wręczenie nominacji paraolimpijskich, które rozpoczną się 24 sierpnia w Tokio. Większość nominowanych zawodników na co dzień startuje I trenuje w klubach zrzeszonych w PZSN Start. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom, trenerom, opiekunom, rehabilitantom, fizjoterapeutom oraz rodzinom wspierającym naszych sportowców.
Poniżej pełny skład naszej reprezentacji (dzięki Polskiemu Komitetowi Paraolimpijskiemu):

SKŁAD POLSKIEJ REPREZENTACJI PARAOLIMPIJSKIEJ:

PARALEKKATLETYKA:

Barbara Bieganowska-Zając (M-GOKSiR Korfantów)

Krzysztof Ciuksza (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Michał Derus (TZSN „Start” Tarnów)

Justyna Franieczek (Start Skrzatusz / Gwardia Piła)

Michał Głąb (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Bartosz Górczak (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.

Robert Jachimowicz (SSN „Start” Koszalin)

Jagoda Kibil (RSSiRON „Start” Radom)

Lucyna Kornobys (WZSN „Start” Wrocław)

Piotr Kosewicz (WZSN „Start” Wrocław)

Aleksander Kossakowski (RSSiRON „Start” Radom)

Michał Kotkowski (SS-R „Start” Poznań)

Faustyna Kotłowska (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Róża Kozakowska (TZSN „Start” Tarnów)

Karolina Kucharczyk (MUKS Kadet Rawicz)

Maciej Lepiato (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Mirosław Madzia (IKS Cieszyn)

Klaudia Maliszewska (CR Grudziądz)

Łukasz Mamczarz (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Joanna Mazur (TZSN „Start” Tarnów)

Joanna Oleksiuk (KSI „Start” Szczecin)

Mateusz Owczarek (RSSiRON „Start” Radom)

Tomasz Paulinski (SSiRON „Start” Bydgoszcz)

Daniel Pek (UKS Olimpijczyk Skorzewo)

Marta Piotrowska (WZSN „Start” Wrocław)

Rafał Rocki (IKS „Atak” Elbąg)

Janusz Rokicki (IKS Cieszyn)

Maciej Sochal (SSN „Start” Koszalin)

Lech Stoltman (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Tomasz Ściubak (SSiRON „Start” Bydgoszcz)

Renata Śliwińska (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Anna Trener-Wierciak (AZS AWF Kraków)

Bartosz Tyszkowski (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

Marek Wietecki (GZSN „Start” Gorzów Wlkp.)

PARATENIS STOŁOWY

Dorota Bucław (IKS AWF Warszawa)

Patryk Chojnowski (KSI Start Szczecin)

Maksym Chudzicki (KS Bronowianka Kraków)

Rafał Czuper (PSSON „Start” Białystok)

Piotr Grudzień (ZS-R „Start” Zielona Góra)

Tomasz Jakimczuk (ZS-R „Start” Zielona Góra)

Rafał Lis (SR-S „Szansa-Start” Gdańsk)

Krystyna Łysiak (UKS Dziesiątka Nowa Sól)

Maciej Nalepka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)

Natalia Partyka (KSI „Start” Szczecin)

Karolina Pęk (KS Bronowianka Kraków)

Krzysztof Żyłka (IKS Jezioro Tarnobrzeg)

PARAPŁYWANIE

Jacek Czech (G8 Bielany Warszawa)

Przemysław Drąg (LKS „Gol-Start” Częstochowa)

Michał Golus (MKS „Wodnik” Radom)

Igor Hrehorowicz (WZSN „Start” Wrocław)

Oliwia Jabłońska (WZSN „Start” Wrocław)

Wojciech Makowski (AZS AWF Wrocław)

Joanna Mendak (PSSON „Start” Białystok)

Alan Ogorzałek  (WZSN „Start” Wrocław)

Kamil Otowski (IKS AWF Warszawa)

PARAKOLARSTWO

Krystian Giera (SKS „Regenerat” Inowrocław)

Renata Kałuża („Veloaktiv” Kraków)

Justyna Kiryła („KKT „Hetman” Lublin)

Marcin Polak (KKT „Hetman” Lublin)

Dominika Putyra (SNiS „Syrenka” Warszawa)

Rafał Szumiec („Veloaktiv” Kraków)

Rafał Wilk (WZSN „Stal” Rzeszów)

PARASZERMIERKA

Adrian Castro (IKS AWF Warszawa)

Kinga Dróżdż (IKS AWF Warszawa)

Patrycja Haręza (Victoria 1918 Jaworzno)

Michał Nalewajek (IKS AWF Warszawa)

Dariusz Pender (IKS AWF Warszawa)

Grzegorz Pluta (IKS Szermierka Wołomin

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Justyna Kozdryk (RSSiRON „Start” Radom)

Grzegorz Lanzer (SSN „Start” Koszalin)

Paulina Przywecka-Puziak (SSiRON „Start” Bydgoszcz)

Sławomir Szymański (WZSN „Start” Wrocław)

Mariusz Tomczyk (WZSN „Start” Wrocław)

Marzena Zięba (TZSN „Start” Tarnów)

PARAKAJAKARSTWO

Katarzyna Kozikowska (WZSN „Start” Wrocław)

Kamila Kubas (ZS-R „Start” Zielona Góra)

Mateusz Surwiło (ZS-R „Start” Zielona Góra)

Jakub Tokarz (WZSN „Start” Wrocław)

PARASTRZELECTWO SPORTOWE

Emilia Babska (CWKS „Legia” Warszawa)

Filip Rodzik („Skorpion” Polkowice)

Szymon Sowiński (ZS-R „Start” Zielona Góra)

PARAŁUCZNICTWO

Łukasz Ciszek (ZSiR „Start” Kielce)

Milena Olszewska (GZSN „Start” Gorzów Wlkp)

PARAWIOŚLARSTWO

Michał Gadowski (KSI „Start” Szczecin)

Jolanta Majka (KSI „Start” Szczecin)

Tenis na wózkachKamil Fabisiak (SIKT Płock)

Piotr Jaroszewski (SIKT Płock)

BADMINTON

Bartłomiej Mróz (BENINCA UKS Feniks Kędzierzyn – Koźle)


zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom

Pozostąją pozytywni i ciężko pracują.

Kadra narodowa w pływaniu kończy dzisiaj kolejny etap przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich. Swoją formę dopracowywali w hiszpańskim mieście Sierra Nevada.
Mamy nadzieję, że efekty ciężkiej pracy zobaczymy już niedługo w Tokio.
Gratulujemy Joannie Mendak powołania na chorążą polskiej reprezentacji paraolimpijskiej a pozostałym zawodnikom wywalczenia miejsca w kadrze.

Życzymy siły i zdrowia! Do zobaczenia na arenie sportowej w Tokio.


Wyjazd reprezentacji Polski został dofinansowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Sztab szkoleniowy:

  1. Seidel Wojciech – trener główny
  2. Cieślik Marcin  – trener
  3. Lubczyńska Aneta – fizjoterapeutka

Zawodnicy:

  1. Drąg Przemysław – LKS „Gol-Start”
  2. Golus Michał – MKS „Wodnik”
  3. Hrehorowicz Igor – WZSN „Start” Wrocław
  4. Makowski Wojciech – AZS AWF Wrocław
  5. Mendak Joanna – PSSON „Start” Białystok
  6. Ogorzałek Alan – WZSN „Start” Wrocław
  7. Otowski Kamil – IKS AWF Warszawa
Od lewej: Michał Golus, Aneta Lubczyńska (fizjo) ,Alan Ogorzałek, Przemysław Drąg, Joanna Mendak (chorąża), Wojtek Makowski/ fot. archiwum prywatne
JOANNA MENDAK fot. archiwum prywatne
KAMIL OTOWSKI fot. archiwum prywatne
WOJTEK MAKOWSKI fot. archiwum prywatne
PRZEMYSŁAW DRĄG fot. archiwum prywatne

KAMIL OTOWSKI / fot. archiwum prywatne
MICHAŁ GOLUS i trener MARCIN CIEŚLIK / fot. archiwum prywatne
JOANNA MENDAK fot. archiwum prywatne
WOJTEK MAKOWSKI i trener WOJCIECH SEIDEL fot. archiwum prywatne
zawsze i wszędzie #KibicujemyParaolimpijczykom