Trzy medale strzelców podczas Pucharu Świata w Szczecinie

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Podczas tegorocznego Pucharu Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, który odbył się w Szczecinie w dniach 28 kwietnia – 05 maja 2016, nasi kadrowicze zdobyli trzy medale. Najwyższym osiągnięciem może pochwalić się Sławomir Okoniewski (START Szczecin), który w konkurencji pistolet standard P5 zdobył srebrny medal wynikiem 348 pkt. Przegrał jedynie z reprezentantem Rosji Sirgiejem Malyshevem – 353 pkt.

Zespołowo w konkurencji pistolet standard P5 wraz z kolegami z kadry Szymonem Sowińskim (START Zielona Góra) oraz Kacprem Pierzyńskim (START Gorzów Wlkp.) reprezentacja kraju zdobyła srebrny medal wynikiem – 1007 pkt. Zwyciężył zespół z Rosji wynikiem 1037 pkt.  

W konkurencji „olimpijskiej” niespodziankę sprawił Szymon Sowiński (START Zielona Góra) – który zajął wysokie czwarte miejsce indywidualnie w P1 – pistolet pneumatyczny 60 strz. – mężczyzn, wynikiem 554pkt, finał 152,3 pkt, oraz  piąte miejsce w konkurencji P5 – pistolet standard.

Dobrymi wynikami mogą pochwalić się „karabiniarze”: Waldemar Andruszkiewicz, Tadeusz Sondej, Tadeusz Burski (wszyscy START Szczecin), którzy zespołowo w konkurencji karabin pneumatyczny – R3 wywalczyli trzecie miejsce wynikiem 1869,0 pkt. Wygrała reprezentacja Rosji wynikiem 1887,5 pkt.

Puchar Świata jest największą imprezą niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Polsce, gdzie w tym roku udział wzięło 136 zawodników z 35 państw całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 15 zawodników, którymi opiekował się trener Kadry Narodowej Marek Marucha.

Podobne wpisy

23 grudnia, 2019
Blisko 30 zdobytych miejsc dla kraju na igrzyska paraolimpijskie w Tokio, niezliczone medale na zawodach rangi mistrzostw świata i Europy, 1. Plebiscyt Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego na Sportowca 2019 Roku, dwie Gale Paraolimpijskie i wygrany projekt na organizację z programu Erasmus+Sport, zimowych igrzysk „European Winter Para Sport Event – Poland 2020” - to tylko niektóre z wydarzeń, które sumują się w jedną konstatacje – to był bardzo dobry rok dla polskiego ruchu paraolimpijskiego.