9 International regata Pararowing, Gavirate 2015

W dniach 15-17 maja w Gavirate w Włoszech odbyły się 9 International regata Pararowing. Startowało 158 zawodników z 23 państw. Nasza reprezentacja startowała w tych regatach ósmy raz. Pierwszego dnia była burza i regaty zostały przełożone na sobotę. W sobotnich finałach nasze osady wywalczyły dwa medale:
TAmix2x Jolanta Pawlak i Michał Gadowski złoty medal
ASM1x Jarosław Kailing brązowy medal.
Jarosław zaliczył badania klasyfikacyjne międzynarodowe w kategorii ASM i może spokojnie przygotowywać się do kolejnych regat. Osada TAmix2x pokonała między innymi osadę z Brazylii – medalistów Mistrzostw Świata 2014, co jest dobrym prognostykiem na nadchodzący sezon. Jedynkarz Jarosław Kailing bardzo dobrze zaprezentował się w stawce 23 jedynkarzy. Uzyskał rekord życiowy 5:16.

Obecnie przygotowujemy się do udziału w regatach Pucharu Świata w Varese 18-21.06.2015

Olbrzymie podziękowania dla naszych sponsorów, bez których nasz udział byłby niemożliwy:
4F OTCF, FUTREX, BRENDA, Miasto Szczecin.
Szczególne podziękowania prezesowi firmy FUTREX Hermanowi Noordman za pomoc w zakupie auta do transportu zawodników i sprzętu sportowego.