Medale tenisistów stołowych zielonogórskiego „Startu”

W miejscowości Bayreuth – Niemcy w dniach 26-31.05.2015r. odbył się Klasyfikacyjny Międzynarodowy Turniej niepełnosprawnych w tenisie stołowym niepełnosprawnych „BAYREUTH OPEN”.
W turnieju uczestniczyło 318 zawodników z 41 krajów. Zrzeszenie Sportowo-Rehabilitacyjne START w Zielonej Górze reprezentowało troje kadrowiczów: Piotr Grudzień, Marcin Skrzynecki oraz Tomasz Jakimczuk.
Wysoką formę podkreślili podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka – Piotr Grudzień bezapelacyjnie wygrał swoją grupę eliminacyjną. Wygrał 3:1 z Aaronem MC Kibbin (GBR), 3:0 z Leonardo Aritonang (INA) oraz 3:0 ze Stigem Mortensenem (NOR). W ćwierćfinale uległ jednak Viktorowi Didukh (UKR) – 0:3. Marcin Skrzynecki wszystkie pojedynki w grupie eliminacyjnej wygrał wynikiem 3:1 z Churen Sunem (CHN), Arufuahirokazu Tateishi (JPN) oraz Kouame Kouadio (CIV). Podobnie jak kolega z klubu w ćwierćfinale po bardzo wyczerpującym pojedynku uległ reprezentantowi Chin, Chao Qun Ye – 3:1. Nasi podopieczni zajęli indywidualnie miejsce V-VIII.
W turnieju drużynowym Piotr i Marcin zdobyli brązowy medal. W grupie eliminacyjnej byli bezkonkurencyjni wygrywając 3:2 z reprezentacją Belgii, oraz 3:0 z reprezentacją Japonii. W ćwierćfinale bez problemu pokonali 3:1 zespół Francji. W półfinale po zaciętym pojedynku ulegli reprezentacji Węgier 2:3, która zwyciężyła pokonując w finale Ukrainę 3:2.
Nasz zawodnik Tomasz Jakimczuk – podopieczny trenera Jacka Kaczmarka wspólnie z Rafałem Czuperem (PSSON START Białystok) w rundzie zespołowej, po wyczerpujących walkach, zdobyli srebrny medal, ulegając w finale reprezentantom Francji 1:3.  W turnieju indywidualnym jednak nie udało się mu wyjść z grupy eliminacyjnej, zajmując ostatecznie 4 miejsce w grupie, po trzech przegranych walkach z reprezentantami Francji, Korei oraz Irlandii.
Był to dość dobry występ naszych zawodników, przygotowujących się do Mistrzostw Europy Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, które odbędą się w październiku, w miejscowości Vejle  – Dania.